FENCL

O nás

Zdravíme všechny nadšence do rybaření! Jsme rodinná firma, která se specializuje na výrobu rybářských podběráků, pro všechny druhy rybolovu. Na trhu působíme více než 30 let. Na naše produkty bylo, je a vždy bude spolehnutí.

Image

Kvalita světové úrovně

Již máme více jak 100.000 spokojených zákazníků a jsme rádi, že Vám naše produkty můžeme nabídnout v celé Evropě. Kvalita našich produktů se za poslední roky dostala na světovou špičku.

Naše produkty vyrábíme ve Stodě u Plzně v České republice.

Mnoho rybářů u vody opomíná kvalitní rybářskou podběrákovou síť, je to velká škoda, protože jsou situace, ve kterých je důležité mít ve vodě pevnou oporu. Je důležité dostat šetrně rybu z vody ven, a proto nabízíme naše produkty s pogumovanou, nebo silikonovou sítí. Zároveň výhodou těchto rybářských sítí je jejich údržba.

Naše produkty prošli poslední dobou razantní změnou! Nastal čas Vás s tímto seznámit.

Image

Kompatibilita napříč sortimentem

Jsme moderní firma, která zákazníkům nabízí vše co je možné a děláme maximum, proto na trh přicházíme s unikátní novinkou. Nově na našich e-shopech můžete využít konfigurátor, ve kterém si můžete sestavit rybářský podběrák dle vlastních představ.

Na naše produkty jsme aplikovali univerzální šroubovací závity, takže všechny naše výrobky jsou kompatibilní.

Tím, že nemáme kamennou prodejnu a prodáváme naše produkty on-line, můžete navštívit náš Instagram, nebo Facebook ještě pro lepší představu o naší značce. Fencl je originál a vše poctivě vyrábíme v Evropě. Tím, že si za kvalitou našich výrobků stojíme, tak poskytujeme na každý podběrák bezplatný servis.

Držíme kvalitu našich výrobků, ale zároveň během celého roku, se snažíme neustále pracovat a produkty inovovat.

Image

Po stopách dědictví

Ač mnoho lidí na první pohled řekne, že naše logo vypadá jako rybka, význam tohoto symbolu je mnohem hlubší. V našem logu se totiž skrývá runa Othila.

Othila se vyslovuje jako české „O“ a její název je překládán jako „dědictví“.

V naší firmě hraje dědictví důležitou roli. Navazujeme na odkaz pana Vladimíra Fencla, který tuto firmu založil. Dědictvím jsou pro nás předané vědomosti a dovednosti, díky kterým jsou veškeré naše výrobky plody české, poctivé, řemeslné, a hlavně ruční práce.

Přestože tedy naše logo zdánlivě jako rybka vypadá, primárním významem je germánská runa Othila symbolizující dědictví.

Image

Jsme tu pro vás

Jessica
Jessica Libická
správa sociálních sítí
Ladislav Slavík
Ladislav Slavík
jednatel, výroba

Děkujeme vám za vaši přízeň a těšíme se z vašich úspěchů u vody. Pokud se o nějaký zážitek z rybaření chcete s námi podělit, můžete nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu, instagramu a nebo Facebooku. My jsme tu pro Vás a děláme maximum pro zákaznický servis.

Kontakt

Fencl rybářské potřeby s.r.o.

Fakturační a dodací adresa

nám. ČSA 68
333 01
Stod
Česká republika

IČ: 07417977
DIČ: CZ07417977

Image
Jessica
Jessica Libická
správa sociálních sítí
Ladislav Slavík
Ladislav Slavík
jednatel, výroba
Jak vybrat kaprový podběrák

Kaprový podběrák Fencl Carp Premium® 105cm / 2-dílný

Revoluční podběrák, která se stal vysoce vyhledávaným a oblíbeným podběrákem mezi širokou skupinou rybářů, kteří dávají přednost a důraz na kvalitní rybářské vybavení, které jim dokáže poskytnout veškerý komfort a spolehlivost.

Chytré řešení, moderní design

Prvotní myšlenka na vznik a vývoj tohoto podběráku vznikla již před lety, kdy se Fencl technologicky a moderně začal formovat na úroveň celoevropského trhu. Hlavní inspirací byla myšlenka, co nejvíce zjednodušit manipulaci vytažení ramen ze středu podběráku, a tak šetrně a rychle přenést rybu na podložku.

Postupně se při vývoji tohoto typu podběráku začaly objevovat další inovace, jako je například možnost zvolit si plovoucí ramena. Tuto variantu začali hojně využívat rybáři, kteří zdolávají ryby ze svých člunů, či lodí, protože při podebrání ryby, odpojí během pár vteřin hlavu podběráku, kterou zarolují a nechají ji volně nadnášet se na hladině, během odložení prutu. Následně se snadno a šetrně hlava podběráku i s rybou přenese do lodi.

Tato varianta se osvědčila i například při závodech IBCC, kdy je potřeba rychlost a přesnost.

1528-1

Vysoká kvalita

Tento podběrák je na úrovni vysoké kvality, nejen z důvodu využití těch nejlepších materiálů, ale i zapříčiněním skvělého strojního inženýrství, kdy opravdu veškeré konstrukční řešení vzniká v České republice za pomocí našeho konstruktéra. Není to něco, co by na trhu tedy již bylo, ale jedná se o technologii, která se zrodila od nákresu prvního šroubku. V podobě, které je nyní na trhu k dostání se ušla opravdu dlouhá cesta a stálo to mnoho času a úsilí.

1528-1

ONE-TOUCH mechanismus

Mechanismus Fencl, který se zjednodušeně může nazvat ONE-TOUCH, je jednodotykový systém, kdy matici můžeme otočit oběma směry pro uvolnění ramen podběráku. Byl vyvinut tak, aby vyhovoval jak pravákům, tak levákům a nebylo potřeba přemýšlet, při podebrání ryby, jakým směrem využít rotaci. Střed je zakončený univerzálním závitem, který umožňuje jej nasadit na jakoukoliv tyč podběráku. Zároveň však, ale nelze tento mechanismus využít v kombinaci s jinými rameny, než s originálem, protože ramena našeho podběráku, jsou speciálně upravena. Jedná se o sklolaminátová ramena s křížovou vazbou zakončené nerezovou ocelí, ve které je magnet, což pomáhá komfortnímu zasunutí do kříže podběráku.

A my jsme během letošního roku posunuli tento model podběráku ještě dál! Nyní jsme uvedli na trh možnost sestavit si Carp Premium dle vlastních preferencí. A co to znamená? Můžete si zvolit zda si přejete polyesterovou klasickou síť a nebo pogumovanou. Fencl Vám rád dává na výběr a nechává možnost konfigurace a většího spektra nabídky.

Podběrák Carp Premium je na trhu již druhým rokem a my vám děkujeme za skvělé ohlasy a reference. Jsme rádi, že jsme přinesli na rybářský trh něco, co tu opravdu chybělo!

1528-1

Jak vybrat přívlačový podběrák

Moderní a inovativní podběráky pro lov dravých ryb! 100% Funkční i v těžkých outdoorových podmínkách. Používáme špičkové materiály, které jsou odolné i při rybolovu ve slané vodě, takže s tímhle podběrákem můžete vyrazit i na lov mořských pstruhů.

Fencl Predator Premium PRO a Fencl Predator Premium Pro Special

Revoluční podběrák, která se stal vysoce vyhledávaným a oblíbeným podběrákem mezi širokou skupinou rybářů, kteří dávají přednost a důraz na kvalitní rybářské vybavení, které jim dokáže poskytnout veškerý komfort a spolehlivost.

Chytré řešení, moderní design

Na našem e - shopu můžete využít konfigurátor, který Vám nabídne kompatibilní možnosti sestavení podběráku. Je libo například plovoucí? To u nás není žádný problém! Představte si, že se brodíte ve vodě a podběrák necháváte plout na hladině vedle sebe. Ztrátě podběráku zamezí bezpečnostní lanko a black pěna na rámu vznáší celou konstrukci podběráku na hladině.

354448454_739400251522212_7151810210374083195_n

Zvolit si můžete i design rukojeti. Pro milovníky naturalismu jsme speciálně vyrobili rukojeti ze dřeva – jedná se o ušlechtilé tvrdé dřevo ošetřené hydrofobní ochranou, která se využívá například i při ošetření zaoceánských lodí, avšak díky naší technologii cítíte v ruce detaily dýhy.

Nadšenci minimalismu zase ocení carbonovou rukojeť a ani tady jsme neopomněli zanechat texturu materiálu. Koncovka rukojeti má otočné očko o 360 stupňů.

Vysoká kvalita

Tento podběrák je na úrovni vysoké kvality, nejen z důvodu využití těch nejlepších materiálů, ale i zapříčiněním skvělého strojního inženýrství, kdy opravdu veškeré konstrukční řešení vzniká v České republice za pomocí našeho konstruktéra. Není to něco, co by na trhu tedy již bylo, ale jedná se o technologii, která se zrodila od nákresu prvního šroubku. V podobě, které je nyní na trhu k dostání se ušla opravdu dlouhá cesta a stálo to mnoho času a úsilí.

Srovnání Premium Pro a Premium Pro Special

Premium Pro a Premium Pro Special = dva odlišné tvary hlavy podběráku jsou na první pohled designovým prvkem, ale pro nejednoho rybáře jsou užitečné při lovu různých druhů ryb. Tvar Special doporučujeme například pro lov štik, mořských pstruhů a dalších štíhlých ryb.

Premium Pro je skvělá volba pro menší a silnější dravce.

Magnetické / Mechanické uchycení podběráku

Silikonová / pogumovaná síť podběráku

Jak vybrat muškařský podběrák

Pro muškaře máme speciální modelovou řadu Fencl King® a Fencl Queen® ve třech velikostech M,L,XL,XXL . Podběráky vynikají pevně přidělaným magnetickým držákem na rám, díky kterému můžete celý podběrák zavěsit na očko muškařské vesty, tím pádem máte podběrák stále v pohotovosti při záběru.

Výhody podběráků

  • komfort rybáře, díky intuitivnímu magnetickému zavěšení na záda
  • pogumovaná síť do které se nechytají háčky, nenasákává vodu, neabsorbuje pachy a je velmi šetrná k rybě
  • perfektní vyváženost podběráku, těžiště v rukojeti ⇒ snadná manipulace ve vodě
  • univerzální závit, možnost kombinace i s jinou rukojetí ( prodloužená/krátká)


Systém bezpečnostního lana

Naše podběráky jsou plovoucí a mají bezpečnostní prvek, který zajišťuje, že podběrák ve vodě neztratíme.
Bezpečnostní prvek, o kterém zde píši, je jedinečný systém bezpečnostního lana a magnetického zavěšení, který lze připevnit k batohu nebo rybářské vestě.

Ocelové lanko potažené gumou, které je spojeno s magnetem, lze vést smyčkou na
kalhotách nebo na opasku.

Podběrák je dokonale zajištěný, takže můžete v klidu lovit ryby. Totéž platí i pro použití člunu Belly Boat. Už žádné hledání podběráku na dně řeky nebo jezera. Díky našemu systému je podběrák vždy pevně ukotven. Za zmínku rozhodně stojí i naše rukojeti Fencl, které nabízíme ve dřevěném nebo karbonovém provedení.
Můžete se také rozhodnout, zda dáte přednost prodloužené (40 cm) nebo krátké rukojeti (15cm). Pokud se rozhodnete zakoupit kompletní podběrák, je k němu již připojena podběráková tyč.

Rukojeti podběrákových hlav

Rukojeť podběrákové hlavy Fencl 16 cm

Rukojeť podběrákové hlavy Fencl 40 cm

B2B - velkoobchod

Zajímá vás velkoobchodní nákup, případně by jste s námi rádi začali spolupracovat a získali tak skvělé podmínky pro prodej produktů vašim zákazníkům?

V takovém případě se můžete registrovat na našem velkoobchodním e-shopu: www.b2b.fenclfishing.com, přímá registrace zde: www.b2b.fenclfishing.com/cs/registrace/, kde Vám následně potvrdíme registraci.

Pro bližší informace nás kontaktujte: