Jak vybrat dětský podběrák

Jak vybrat kvalitní a plně funkční podběrák pro Vašeho malého rybáře či rybářku ?

Image

Důležité parametry podběráku

Hmotnost podběráku

Hmotnost podběráku je zásadní při manipulaci ve vodě, doporučujeme maximální hmotnost 400 gramů, tím se podběrák stává lehkým a skvěle ovladatelným ve vodě.

Jednoduchost rozložení

Dalším bodem je jednoduché a velmi snadné rozložení podběráku, ideálně vyklapnutí jednou rukou. Je důležité, aby to malého rybáře bavilo.

Ohleduplnost vůči našim rybím kamarádům

Doporučujeme pogumovanou síťku, která je velmi šetrná k rybám a je příjemná i pro malé rybářům a rybářkám, jelikož se do síťky nezachytávají háčky dlouhá životnost, rodiče určitě ocení. Dále síť nezapáchá. Při nákupu určitě dbejte i na možnost výměny sítě, každá síť se jednou opotřebí a je ekologické i ekonomické síť pouze vyměnit během pár minut viz. video návod, než být nuceni kupovat celý nový podběrák.

Možnost teleskopického vysunutí

Je velmi praktické, když se chytá například z vyššího břehu využít možnost teleskopického vysunutí podběráku do potřebné délky. Pro děti je také vhodné, když konec protiskluzové gumové rukojetí je vybaven gumovým očkem, které si dítě navlékne na ruku, aby mu podběrák „neuplaval”

Dětský podběrák Fencl Karásek® s pogumovanou sítí

Na všechny tyto parametry jsme kladli velký důraz a proto jsme vyvinuli unikátní značkový podběrák Fencl Karásek® ve 4 barevných variantách, aby si mohla vybrat každá malá rybářka i rybář dle své oblíbenosti barev.